Найпрестижніші професії в Україні за 2015 рік – IT-спеціалісти, підприємці та управлінці

Найпрестижнішою професією в 2015 році українці назвали професію ІТ-спеціаліста. На другому місці опинилися бізнесмени і власники свого бізнесу, з мінімальним відривом обійшовши топ-менеджерів і найманих директорів, які отримали бронзу. Такі дані опублікував кадровий портал HeadHunter Україна. Також до рейтингу увійшли дизайнери та інженери. А держслужбовці та продавці виявилися в топі найменш престижних професій на думку українців.

За наших часів престиж будь-якої професії визначається затребуваністю фахівців на ринку, рівнем складності та відповідальності праці, можливістю кар’єрного росту і наявністю в галузі відомих компаній-роботодавців. Головним показником престижності є рівень матеріальної винагороди.

Тому і не дивно, що в ці складні для української економіки часи рейтинг найпрестижніших професій очолили представники ІТ-галузі. Троє з п’яти опитаних вважають професію «айтішника» престижною. Друге місце посіли бізнесмени і власники свого бізнесу, а третє – топ-менеджери компаній. У топ-5 входять також юристи і лікарі. Покинули десятку престижних професій журналісти й архітектори, зате в нього увійшли  замінивши їх дизайнери.

216

Ці дані були взяті в результаті опитування, проведеного Дослідницьким центром Міжнародного кадрового порталу hh.ua в листопаді 2015 року. В опитуванні взяли участь 1581 респондент з різних регіонів України.