Український Petiole увійшов до ТОП-20 стартапів світу за підсумками 2015

Сервіс Petiole допомагає відслідковувати розвиток рослин. Він був визнаний впливовим американським телеканалом CNBC одним із 20 найкращих стартапів світу за 2015 рік.

Американський телеканал CNBC склав список з 20 найкращих стартапів з 800, що були відібрані для конкурсу Startup Open у США. Стартап знаходиться в списку під 15 номером. Українці Андрій Селезнов і Марина Кузьменко створили Petiole ще 2 роки тому. З 2013 року цей мобільний додаток допомагає біологам вимірювати площу листків у рослин, а також аналізувати дані за допомогою «хмарної» платформи. На основі зібраних даних додаток надає рекомендації та складає оцінку ефективності догляду за рослиною. Він контролює динаміку її росту, допомагаючи зрозуміти, як рослина реагує на погоду та стимулятори росту.

Першими  використали наш український проект були вчені-екологи. Після цього засновники стартапу поспілкувалися з аграріями та зрозуміли, що їм також буде корисна інновація. Загалом український стартап допоміг реалізувати три наукових проекти та виміряти близько 2,5 тис листків різних рослин. Час вимірювання площі листка рослин менший за 1 с, а цифрові технології дозволяють проводити обчислення та аналіз протягом стислого періоду часу.