Андрій Підприємець / 12.12.2015 21:53

Керівник Tesla Motors і SpaceX Ілон Маск, засновник PayPal Пітер Тіль, партнер Y Combinator Сем Альтман та інші інвестори заснували некомерційну організацію OpenAI, метою якої стануть розробки в галузі штучного інтелекту. У цілому сума проінвестованих в OpenAI коштів становить $ 1 млрд. Про це повідомляється в блозі компанії.

Розробки OpenAL стануть загальнодоступними, саме тому організація має некомерційний характер. Дослідники планують створювати штучний інтелект на основі машинного навчання і, зокрема, технології «глибокого навчання».

У число інвесторів OpenAL увійшли засновник PayPal Елон Маск і Пітер Тіль, керівники YCombinator Сем Альтман і Джесіка Лівінгстон, засновник LinkedIn Рід Хоффман, колишній технічний директор платіжної платформи Stripe Грег Брокман, компанії Amazon Web Services і Infosys, а також лабораторія YC Research. Вони сукупно вклали в OpenAI мільярд доларів, але організація планує в найближчі кілька років витратити лише «невелику частину» цієї суми.

Дослідницьким директором організації став відомий фахівець по машинному навчанню Ілля Суцкевер. В якості співголів ради директорів виступлять Маск і Альтман. Технічним директором призначено Грег Брокман.

Елон Маск і раніше інвестував у розробки, пов'язані зі штучним інтелектом: в січні 2015 року він вклав $ 10 млн у забезпечення безпеки штучного інтелекту, оскільки вважає просування в цій області потенційно небезпечним для людства. У березня 2014 Маск, Марк Цукеберг і актор Ештон Кутчер інвестували $ 40 млн в компанію Vicarious FPC, яка планує відтворити функції кори головного мозку, що відповідають за сенсорне сприйняття, мислення, моторику, мова.

 

Автор: Андрій Підприємець